piątek, 7 września 2012

Zbliża się... ROBOFEST Festiwal Muzyki i Sztuki - info nr 1

ROBOFEST - Prezentacje Muzyki i Sztuki Music and Art Presentation


 „Tylko zjawiska słyszalne mogą stać się muzyką elektroniczne instrumentarium nie gwarantuje brzmień innych poza istniejącymi w przyrodzie… Robotestra to zespół wykonujący muzykę posługując się niezliczoną ilością elektronicznych palców, połączeń cyfrowych połączenia nie są widoczne, dlatego wzrokowcy twierdzą że muzyka taka jest martwa, bezduszna… żaden wzrokowiec nigdy nie widział duszy, choć większość z nich wierzy w jej nieśmiertelność… W najwyższym mniemaniu o sobie człowiek został zdystansowany przez własny wynalazek …” Czesław Niemen


  Celem Festiwalu muzyki elektronicznej i sztuki ROBOFEST jest przedstawienie polskiej sceny elektronicznej czyli artystów którzy kilkadziesiąt lat temu tworzyli podwaliny muzyki elektronicznej i młodego pokolenia twórców. Ważnym elementem będzie wspomnienie nieznanej szeroko muzyki elektronicznej Czesława Niemena. Przez około 30 lat instrumentarium elektroniczne było podstawowym narzędziem pracy tego wielkiego artysty. Większość mediów nie wspomina praktycznie wcale o tej twórczości. My chcemy ją przypomnieć. Kolejną bardzo ważną ideą festiwalu jest promocja polskiej współczesnej sceny elektronicznej jako muzyki kreatywnej, nowoczesnej, pełnej tajemniczych i ulotnych dźwięków, zmuszających do refleksji, marzeń i relaksu, dostarczającej słuchaczom wielu wzruszeń. Na festiwalu zaprezentują się wielcy polscy artyści sceny elektronicznej, których muzyka jest podana z ogromnym ładunkiem emocjonalnym, wymagającym nieraz skupienia ale zawsze pozostawiająca niezatarte doznania artystyczne. Muzyka elektroniczna na co dzień towarzyszy nam między innymi jako ścieżka dźwiękowa do filmów fabularnych i dokumentalnych, do przedstawień teatralnych i performance. Muzyka elektroniczna jest też ważną częścią sztuki współczesnej. Już od początku lat ‘70 ubiegłego wieku zyskała wielu zwolenników pragnących odkrywać nowe muzyczne przestrzenie. To w latach ’70 debiutowali wszyscy znani i lubiani artyści dzisiaj tworzący klasyczny nurt muzyce elektronicznej. Są to miedzy innymi Tangerine Dream, Vangelis, Jean Michel Jarre i Kraftwerk. Do grona jej współtwórców po polskiej stronie należy między innymi Czesław NIEMEN, Władysław Gudonis KOMENDAREK (współzałożyciel i instrumentalista grupy EXODUS), Józef SKRZEK (lider i założyciel wielkiej polskiej formacji rockowej SBB), Marek BILIŃSKI, Sławomir ŁOSOWSKI (założyciel i autor muzyki grupy Kombi), Przemysław RUDŹ, ODYSSEY, POLARIS, YAREK, AQUAVOICE, scena WARSAW ELECTRONIC FESTIWAL i wielu innych twórców.
 
Organizatorzy: - Radio TOKSYNA FM - OKSiR PRUSZCZ GDAŃSKI

 Podstawowe Założenia:
 1.Prezentacja muzyki polskich kompozytorów muzyki elektronicznej i medytacyjnej, w tym stanowiących czołówkę polskiej sceny elektronicznej. Prezentowana na scenie muzyka będzie przedstawiała większość odcieni muzyki elektronicznej od klasycznej kojarzonej ze szkołą berlińską poprzez ambient, dron, noise po chillout.
 2.Prezentacja sztuki w postaci wernisażu między innymi malarstwa oraz grafiki.
 3.Prezentacją twórczości Czesława Niemena, ikony polskiej muzyki elektronicznej w postaci prezentacji utworów, które staną się dźwiękową ilustracją do wernisażu i galerii. Część wybranych z pośród jego elektronicznej twórczości kompozycji, zostanie zaprezentowana przez artystów występujących na scenie jako podkreślenie znaczenia tego wielkiego artysty dla rozwoju polskiej muzyki elektronicznej i rockowej.
 4.Nagranie koncertów w formie umożliwiającej ich wydanie w postaci płyty, zrealizowane przez radio Toksyna FM.
 5.Transmisja koncertu na żywo zrealizowana przez radio Toksyna FM.
 6.Ważną częścią będzie również Jam Session, które odbędzie się po muzycznych prezentacjach. Sprzyjać to będzie integracji samych artystów polskiej sceny elektronicznej.

 Promocja: Propozycje! Strona festiwalu na Facebook, Portale muzyczne i blogi: Trzeci Wymiar Muzyki, Esflores i inne, Portal informacyjny Trójmiasto, WP, Pomorska TV, Pruszczanie pl, Pomorska Rada Sztuki, ….. , prasa: Dziennik Bałtycki, plakaty na terenie Trójmiasta Noclegi: Hotel „Pod Lipami” Po zakończeniu festiwalu after party

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz